Hotel Peyris Opera

****
10 Rue Du Conservatoire, Paris, 75009, Frankrig
Reserver online nu. Priser fra EUR117.
Vi har kundeservicemedarbejdere tilgængelige, ring venligst
Se alle billederne i galleriet

Reserver online nu
Priser fra EUR117

nætter
1 Værelses Med 2 Voksne Ny søgning
Se priser
Værelses
Værelses
Gratis Wi-Fi
Kæledyr tilladt
Send denne side

Hotel Peyris Opera er et 4-stjernede hotel bekvemt placeret i Paris. Roomservice kan arrangeres for gæster, som overnatter på hotellet. Vores hjælpsomme, døgnåbne reception står klar til at hjælpe dig med alle spørgsmål.

Alle gæster har adgang til et avanceret fitnesscenter, som er udstyret med vægttræningsmaskiner.

Hårtørrer

Som sikkerhed og for at give ro i sindet er alle værelser udstyret med et pengeskab.

Vi tilbyder gratis internetadgang i offentlige områder. Der kan være en vasketøjsservice til rådighed mod ekstra omkostninger.

Hotellet er fuldstændigt ikke-ryger. Hotellet tillader hunde eller katte på værelserne (der kan være størrelsesbegrænsninger). Gæster kan finde et større udvalg af både alkoholiske og alkoholfrie drikkevarer i hotellets bar/lounge.

Se mere »

Spørgsmål og Svar

Hotel Peyris Opera Værelser

Familyroom
2 Twin bed
Minibar, Pengeskab, TV, Telefon, Hårtørrer
Superior Room
1 Dobbeltseng 18 m2
Pengeskab, TV, Telefon, Hårtørrer, Skrivebord

1 Double Bed OR 2 Twin Beds

194 sq feet

Internet - Free WiFi

Entertainment - 17-cm plasma TV with premium channels

Sleep - Premium bedding, blackout drapes/curtains, turndown service, and bed sheets

Bathroom - Detached private bathroom, bathtub or shower, free toiletries, and a hair dryer

Practical - Phone, safe, and desk; cribs (free) available on request

Comfort - Climate-controlled air conditioning and daily housekeeping

  >>
Classic Room
1 Dobbeltseng 15 m2
Pengeskab, TV, Hårtørrer, Skrivebord, Satellitkanaler

1 Double Bed OR 2 Twin Beds

161 sq feet

Internet - Free WiFi

Entertainment - 17-cm plasma TV with premium channels

Sleep - Premium bedding and bed sheets

Bathroom - Detached private bathroom, bathtub or shower, free toiletries, and a hair dryer

Practical - Safe and desk; cribs (free) available on request

Comfort - Climate-controlled air conditioning and daily housekeeping

  >>
Superior Dobbelt- eller Twin-værelse
1 Queen bed 18 sqm
Bruser, Pengeskab, TV, Telefon, Airconditionering
Privilegieret Triple Værelse
3 Twin bed 20 sqm
Bruser, Pengeskab, TV, Telefon, Airconditionering
Enkeltværelse
1 Twin bed 11 sqm
Bruser, Pengeskab, TV, Telefon, Airconditionering
Firestjernet luksusværelse
2 Twin bed 25 sqm
Bruser, Pengeskab, TV, Telefon, Airconditionering
Klassisk Dobbeltseng eller Tvillingværelse
1 Queen bed 15 sqm
Bruser, Pengeskab, TV, Telefon, Airconditionering
Superior Dobbeltværelse med Louvre Museum Pass Inkluderet
1 Dobbeltseng 18 sqm
Bruser, Pengeskab, TV, Airconditionering, Hårtørrer
Superior Dobbeltværelse med Seine-floden Bådcruise inkluderet
1 Dobbeltseng 18 sqm
Bruser, Pengeskab, TV, Airconditionering, Hårtørrer
Superior Dobbeltværelse med Eiffel Tower Pass og Seine River Boat Cruise Tour inkluderet
1 Dobbeltseng 18 sqm
Bruser, Pengeskab, TV, Airconditionering, Hårtørrer

Hotel Peyris Opera Hotel Service og faciliteter

Gratis Wi-Fi
Kæledyrsvenligt‎
Gratis WiFi
Ikke-ryger værelser
Aircondition
Familieværelser
Kæledyr tilladt
Elevator
Bagageopbevaring
Hurtig indtjekning/udtjekning
Pengeskab
Fax/kopi service
Lydisolerede værelser
Ingen rygning overalt
Shuttle-service (mod gebyr)
Concierge-service
Kaffehus på stedet
Kontantløs betaling tilgængelig
Førstehjælpskasse tilgængelig
Kontaktløs indtjekning/udtjekning
Ejendommen rengøres af professionelle rengøringsfirmaer.

Reception (begrænsede åbningstider)
Hurtig indtjekning
Snack bar/deli in Danish can be translated as "Snacksbar/deli." This term is commonly used and understood in Denmark.
Fitnessfaciliteter (tillægsgebyr)
Internetadgang
Rengøring efter anmodning
Tilgængelig shuttlebus
Handicapvenlig shuttle til togstationen
Fitnessfaciliteter (mod tillæg)

 

Hotel Peyris Opera OSS

Hvad er check-in og check-out tiderne på Hotel Peyris Opera?
Gæster kan tjekke ind fra kl. 15:00. Udtjekning er senest kl. 11:30.
Hvad er den nærmeste lufthavn til Hotel Peyris Opera?
Paris, France (LBG-Le Bourget) ligger 6.63 mi fra ejendommen.
Er der roomservice?
Roomservice kan arrangeres for gæster, som overnatter på hotellet.
Er receptionen åben døgnet rundt?
Vores hjælpsomme, døgnåbne reception står klar til at hjælpe dig med alle spørgsmål.
Er der et fitnesscenter?
Alle gæster har adgang til et avanceret fitnesscenter, som er udstyret med vægttræningsmaskiner.
Er der concierge på Hotel Peyris Opera?
Hårtørrer
Har hotelværelserne pengeskabe?
Som sikkerhed og for at give ro i sindet er alle værelser udstyret med et pengeskab.
Tilbyder Hotel Peyris Opera gratis wi-fi?
Vi tilbyder gratis internetadgang i offentlige områder.
Er der vaskeservice tilgængelig?
Der kan være en vasketøjsservice til rådighed mod ekstra omkostninger.
Er rygning tilladt på området?
Hotellet er fuldstændigt ikke-ryger.
Er kæledyr tilladt på Hotel Peyris Opera?
Hotellet tillader hunde eller katte på værelserne (der kan være størrelsesbegrænsninger).
Er der en lounge eller bar på Hotel Peyris Opera?
Gæster kan finde et større udvalg af både alkoholiske og alkoholfrie drikkevarer i hotellets bar/lounge.

Hotel Peyris Opera på kortet

📍 Hotel Peyris Opera
Klik for at interagere med kortet

 

Se alle billederne i galleriet
Gæstevurderinger
...Needed 1 night stay for 2 after 4 nights in Airbnb for 6 and this was perfect location for us, it was clean and comfortable with complimentary coffee in the morning....
Klik her for at give din mening

Placering

    Lufthavne i nærheden af Hotel Peyris Opera

    • Paris, France (LBG-Le Bourget) - 6.63 mi
    • Paris, France (ORY-Orly) - 9.74 mi
    • Paris, France (CDG-Charles de Gaulle) - 12.64 mi
    • Toussus-le-Noble, France (TNF) - 13.60 mi
    • Pontoise, France (POX-Cormeilles) - 21.12 mi
    • Paris, France (BVA-Beauvais) - 42.03 mi

    Museer

    • Grevin Wax Museum (Musee Grevin) - 0.22 mi
    • Grevin Museum - 0.23 mi
    • Musee du Cristal Baccarat - 0.29 mi
    • Musee de l'Eventail - 0.41 mi

Hoteller i nærheden af Hotel Peyris Opera

Hotel de Nell enjoys a prime location in the heart of Paris's 9th arrondissement, just steps from the Opéra Garnier, Galeries Lafayette, the Grands Boulevards, ...
Hotel 34B - Astotel is located in Paris, 0.6 mi from Opéra Garnier and 0.9 mi from Louver Museum. Free WiFi access is provided throughout. The design rooms are ...
Set in the 9th district in Paris, 984 feet from Grand Boulevards Metro Station and a 15-minute walk from Opéra Garnier, Hôtel Adèle & Jules is set in a ...
The Hotel Diva Opera is located in the 9th arrondissement in the city center of Paris, near the Grands Boulevards with their numerous theaters, cinemas, bistros ...